Zmarł ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Jego homilie przyciągały do kościołów tłumy

21.03.2020

Nie żyje ks. Piotr Pawlukiewicz. Duszpasterz, słynny homileta i rekolekcjonista zmarł minionej nocy w wieku 60 lat.Informację o śmierci duchownego przekazał na Twitterze rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

"Dziś w nocy odszedł do Domu Pana ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz, słynny homileta i rekolekcjonista. Jego homilie przyciągały do kościołów tłumy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie" – poinformował.

Ksiądz Pawlukiewicz był znanym rekolekcjonistą i duszpasterzem akademickim. Przez wiele lat głosił kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny. W 1985 r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie; święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca tego samego roku. W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Podczas transmitowanej przez tą rozgłośnię mszy głosił homilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie. Współpracował także z Radiem Plus, gdzie prowadził audycję Katechizm Poręczny.

Od lat zmagał się z chorobą Parkinsona.

Pogrzeb odbędzie się  25 marca o 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście, zmarły kapłan pochowany na Cmentarzu Powązkowskim. Planujemy transmisję online z Mszy pogrzebowej – zapowiedział ks. Śliwiński.

FOT: YT

ksiądz Piotr Pawlukiewicz nie żyje ksiądz Pawlukiewicz