Zmiana czasu na zimowy. Korekty w rozkładach jazdy

24.10.2020

W nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 października 2020 r. nastąpi zmiana czasu z tzw. letniego na czas tzw. zimowy. O godzinie 3:00 cofamy zegarki na godzinę 2:00.

Zmiana czasu wymusza korekty w rozkładach jazdy komunikacji kursującej w nocy. Dotyczy to zarówno autobusów, tramwajów, jak i pociągów. 

Transport publiczny w Poznaniu i gminach współpracujących będzie podczas nocy z soboty na niedzielę (24 na 25 października) funkcjonował częściowo z dodatkowymi - podwójnymi kursami, część kursów będzie odbywała wg czasu letniego (przed przestawieniem zegara), a część już wg zimowego. Będzie też wiele kursów wykonywanych planowo, ponieważ zmiana czasu nie wpłynie na ich funkcjonowanie.

Zegary na Tablicach Informacji Pasażerskiej (TIP) są przestawiane automatycznie. System jest zaprogramowany w ten sposób, żeby uwzględniać zmiany czasu w okresie jesiennym i wiosennym.

Kursowanie nocnej komunikacji miejskiej będą regulowały służby Nadzoru Ruchu MPK Poznań. Szczegóły dotyczące nocnego transport na liniach podmiejskich w nocy z 24 na 25 października można znaleźć na stronie ZTM Poznań

FOT: UNSPLASH

czas letni zimowy zmiana