Lista pokornych

Na antenie: piątek, godzina 22:00

„ I co z tego? Cieszę się, że mimo wszystko, w ten czy inny sposób, obłudnie czy szczerze, Chrystus jest głoszony.” List do Filipian 1:18a
Audycja „Lista pokornych” prezentuje tzw. współczesną muzykę chrześcijańską (CCM) jako przedmiot poszukiwań uniwersalnego języka Muzyki. Tematyka poruszana w tekstach utworów dotyczy każdego pokolenia i jest nadal aktualna.


Do tej audycji wybieram utwory uznanych już wykonawców np. muzyki gospel jak Mahalia Jackson, polskich reprezentantów nurtu CCM jak zespoły FESTA czy TGD, solistów- Mate.O czy Janusz Bigda, muzykę instrumentalną np Don Potter ale również takich, którzy dopiero na jej Parnas wstępują . Między utworami proponuję rozważania o byciu chrześcijaninem – wczoraj, DZIŚ i jutro oraz o… Biblii.


Biblia- ten miłosny list Stwórcy do swojego stworzenia uświadamia nam m.in.:
Jesteś tym, kim Bóg mówi, że jesteś.
Masz to, co Bóg mówi, że masz.
Możesz to, co Bóg mówi, że możesz.


Osobny, szczególny fragment „Listy pokornych” stanowi (regularna od 1995r, a więc od czasu powstania audycji) prezentacja twórczości i osoby Czesława Niemena.
Ten, (jak sam o sobie mówił) „…niepokorny…? spokorniały” znalazł swoje stałe miejsce w mojej audycji .
Bezdyskusyjne są jego osiągnięcia dla polskiej Kultury jako piosenkarza, kompozytora,poety i uosobienia wielu darowanych mu od Boga talentów- piewcy piękna naszej Ojczyzny i patriotyzmu.
Czesław Niemen ma w audycji miejsce nazwane „ NIEMEN znany czy nieznany”.
Audycja „Lista pokornych” ma jednak przede wszystkim wskazywać na Tego, Który jest podmiotem i źródłem zmian życia- na Pana Jezusa Chrystusa.
Zapraszam więc serdecznie.


„Lista pokornych”
Pątek- godz. 22.00- 23.00
Piotr Starzyński