Suma tygodnia

Na antenie: każdy piątek po godzinie 20:00

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń z minionego tygodnia. Informacje, komentarze i rozmowy z ekspertami. Zapraszają Anna Hajduczek i Bartosz Kirchner.

Inwestycje w Poznaniu – budząca emocje przebudowa skrzyżowania na Strzeszynie i miejskie inwestycje w 2024 roku – 5 I 2024r.

Choć 2024 miał być w Poznaniu rokiem bez dużych inwestycji, to niektóre z tych mniejszych już zaczęły być realizowane. Jedną z nich jest przebudowa skrzyżowania ulic Koszalińskiej, Żołnierzy Wyklętych i Żołnierzy Górników. Od kilku lat mieszkańcy i radni tego osiedla alarmowali, że w tym miejscu konieczna jest budowa ronda, ponieważ skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. Inwestycja skończy się jednak na budowie dwóch platform przystankowych. Sprawdziliśmy zatem kulisy ustaleń takiego rozwiązania.

Ponadto za Poznaniakami okres finalizacji wielu inwestycji. W ostatnim roku m.in. skończono remont Pestki i Trasy Kórnickiej. Kończą się też prace w centrum. Poznaniacy mogą już spacerować po większości Starego Rynku. O jakich kolejnych przedsięwzięciach powinno pomyśleć miasto? Na te pytania odpowiada prezes stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, Arkadiusz Borkowski.

Suma roku” – podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2023 roku – 29 XII 2023r.

Kończący się rok obfitował w wydarzenia. Wybory parlamentarne, które przyniosły zmianę większości w polskim parlamencie to tylko jedno z nich. Co w 2023 roku działo się w Poznaniu, w Wielkopolsce i na świecie? Czym emocjonowaliśmy się przez ostatnie 12 miesięcy? O tym opowiedzieliśmy w specjalnym wydaniu „Sumy tygodnia”.

Prezenterzy:

Anna Hajduczek

Reporterka

Anna Hajduczek

Bartosz Kirchner

Wydawca

Bartosz Kirchner