Wiadomości z regionu

Na antenie: każdy wtorek, godzina 12.30 i 18.30.

Leszno, Gostyń, Kościan, Śrem, Środa Wielkopolska, Wolsztyn, Grodzisk Wielkopolski, Oborniki, Szamotuły, Czarnków, Międzychód, Nowy Tomyśl. Wiadomości z regionu to audycja, w której wyruszamy poza Poznań oraz informujemy o tym, co interesuje mieszkańców Wielkopolski. Zaprasza Arkadiusz Auguściak.


26.03.2024. Co słychać w Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu

22.02.2022. Rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego i zmiany dot. budowy nowej siedziby muzeum.

W tej audycji dużo uwagi poświęcamy powstaniu wielkopolskiemu. Wspominamy rocznicę rozejmu w Trewirze, który zakończył zwycięski zryw Wielkopolan. Podsumowujemy pierwsze obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i mówimy o zmianach dotyczących budowy nowej siedziby Muzeum Powstania Wielkopolskiego. W audycji usłyszeć można m.in. marszałka Marka Woźniaka i historyka z poznańskiego oddziału IPN, dr. Piotra Grzelczaka.


15.02.2022. Powiat poznański (po raz kolejny) dofinansuje ratowanie zabytków.

Tym razem mówimy o naborze wniosków na dofinansowanie prac mających na celu ratowanie cennych zabytków. W tym roku na ten cel samorząd wyda dwa i pół miliona złotych. Powiat dofinansowuje prace konserwatorskie od ponad 20 lat. O skutkach tej pomocy oraz o tym jak ubiegać się o pieniądze na ratowanie zabytków opowie Wiadomościom z Regionu starosta poznański Jan Grabkowski.


8.02.2022. Nowotomyskie inwestycje.

W tym wydaniu Wiadomości z Regionu rozmawiamy o małej obwodnicy Nowego Tomyśla i jej znaczeniu dla całej gminy. Nie zabraknie też informacji o budowie przedszkola w Glinnie oraz innych, planowanych na ten rok inwestycjach w gminie Nowy Tomyśl. A gościem audycji jest burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner.


1.02.2022. Grodziski Rok Kobiet.

Jak same o sobie piszą to inicjatywa „kobiet dla kobiet i o kobietach”. W tej audycji rozmawiamy o Grodziskim Roku Kobiet. Gościem Wiadomości z Regionu jest Izabela Drgas, grodziska radna miejska i jedna z inicjatorek tego projektu. Podsumowujemy rok działalności Grodziskiego Roku Kobiet, mówimy o najnowszym projekcie upamiętniającym wybitne grodziszczanki i uchylamy rąbka tajemnicy w kwestii planów na przyszłość.


25.01.2022. Repatrianci w Nowym Tomyślu.

Do Nowego Tomyśla przybyła rodzina repatriantów. Droga do Polski państwa Drużyninów i ich dzieci wiodła m.in. przez znajdujący się przy granicy z Chinami Błagowieszczeńsk oraz Soczi. W tym wydaniu Wiadomości z Regionu przybliżymy tę historię – gośćmi Radia Emaus będą burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i pani Julia Drużynin. Powiemy także o tym, jak prezentują się wielkopolskie statystyki dotyczące repatriacji.

Prezenterzy:

Arkadiusz Auguściak

Reporter

Arkadiusz Auguściak