Kościół. Podręczny przewodnik

Jak znaleźć swoje miejsce w Kościele? Premiera książki, która nie boi się trudnych pytań!

Mamy różne skojarzenia ze słowem „kościół” – a wśród nich te: budynek, instytucja, księża, wielki duchowy organizm funkcjonujący na całym świecie. Czym tak naprawdę jest Kościół? Czy da się go jednoznacznie sklasyfikować? Czy to prawda, że współczesny Kościół przechodzi poważny kryzys? Szukamy odpowiedzi na te pytania w nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha, książce „Kościół. Podręczny przewodnik” ks. Jana Frąckowiaka.

Kościelne tematy bez wątpienia wzbudzają dziś różne emocje. Niektórzy są blisko życia wspólnoty wiary, inni mówią, że „Kościół ich boli”. Jeszcze inni na myśl o Kościele czują obojętność.

Ksiądz Jan Frąckowiak porusza wspomniane wyżej kwestie i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tego, jak w grzesznej ziemskiej rzeczywistości można odkryć w Kościele działania Boga. Jak pisze autor: „Jestem (…) przekonany, że odmieniany dzisiaj przez przypadki kościelny kryzys jest nie tyle zagrożeniem, ile raczej szansą, poprzez którą Duch Święty chce odnowić swój Kościół”.

To książka dla wszystkich, którzy są zainteresowani losem Kościoła i chcą znaleźć w nim swoje miejsce.

W skrócie: dlaczego warto sięgnąć po książkę „Kościół” ?

– Krótkie rozważania na tematy związane z Kościołem – niekiedy osobiste, poruszające. Trafiają do każdego czytelnika.

– Rozważania układają się w spójny wywód o współczesnym Kościele – interesujący zarówno dla tych, którzy są w kryzysie wiary, jak i tych, którzy chcą sobie tę tematykę uporządkować w głowie.

– Autor stawia pytania, które zadaje sobie wielu wierzących; to nie jest wykład akademicki, a przyjazne wiernemu wytłumaczenie, o co chodzi w Kościele – instytucji i kościele – wspólnocie.


O autorze:

Ks. Jan Frąckowiak – urodzony w Poznaniu, wyświęcony na kapłana w roku 2009. Pracował jako wikariusz w Wolsztynie i w Komornikach oraz jako sekretarz Arcybiskupa Poznańskiego. Studiował teologię dogmatyczną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Jest rektorem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Wykłada na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Posługuje jako duszpasterz Okręgu Wielkopolskiego ZHR.