„Poznańskie Opowieści”

„Poznańskie Opowieści” powracają na poznańską scenę w nowej odsłonie. Spektakl miał swoją premierę w 2016 r., a w 2017 r. powstała jego druga część pt. „Poznańskie Opowieści – Pyrlandia”. Edukacyjny spektakl taneczny w niezwykły sposób ukazuje znane miejsca Poznania łącząc najciekawsze momenty związane z historią, kulturą, tradycją i ludźmi naszego miasta. Spektakl ma na celu promowanie rodzimych stron wśród młodego pokolenia, ukazując jego piękno w niezwykły sposób, bo poprzez taniec, muzykę i dopełniającą je barwną multimedialną scenografię. Tym razem w taneczną podróż po Poznaniu widzów zabierze wycieczka, która przyjechała do Poznania. Podążając jej krokami, publiczność odwiedzi najważniejsze i najciekawsze miejsca miasta takie jak: Stary Rynek, Park Wilsona, Jeżyce, Stare ZOO, Jezioro Malta i wiele innych.

Sztuka tańca w połączeniu z dobrą intencją ma niesamowitą moc, wywiera wpływ na odbiorcę budząc w nim najwyższe wartości. Tańcem można wyrazić różnorodne uczucia, a ekspresja jaka w nim drzemie jest w stanie barwnie oddać każdą historię, emocje oraz pobudzić do refleksji. Spektakl ma na celu promocję miasta oraz wzbogacenie życia kulturalnego Poznania. Historia przedstawiona w ten sposób dociera do młodego odbiorcy na innej płaszczyźnie, wzbudza jego ciekawość i zainteresowanie historią i tradycją.

Mamy nadzieję, że spektakl zaspokoi też gusta starszych widzów i spowoduje, że zakochają się 
w swoim mieście od nowa.

Dodatkowo jest to niezwykłe święto dla całej społeczności „Fouetté”, ponieważ „Poznańskie Opowieści” to jednocześnie spektakl dyplomowy, w którym pokaże się aż 14 dyplomantek Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu. Co roku szkoła wypuszcza swoich absolwentów, a spektakle dyplomowe są ostatnim egzaminem scenicznym dla przyszłych zawodowych tancerzy. Na scenie wystąpią uczniowie: Szkoły Tańca i Baletu „Fouetté”, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu oraz Zespół „Fouetté”.

Specjalna oferta dla przedszkoli i szkół, rezerwacja miejsc:

e-mail: office@fouette.pl

tel. 61 8 25 66 32

Spektakl „Poznańskie Opowieści”

16.02.2023 r.

Godz. 10:00 i 12:00

Godz. 17:00 – Spektakl Dyplomowy „Poznańskie Opowieści”

17.02.2023 r.

Godz. 10:00 i 12:00

Godz. 17:00 – Spektakl Dyplomowy „Poznańskie Opowieści”

Twórcy spektaklu „Poznańskie Opowieści”  

Scenariusz i reżyseria: Beata Książkiewicz

Wykonawcy: uczniowie i dyplomanci Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu oraz Zespół „Fouetté”

Choreografia: Andrzej Adamczak, Anna Beker, Kinga Gabrusewicz, Zofia Grażyńska, Beata Książkiewicz, Alisa Makarenko, Ewa Misterka, Tatiana Stepanova, Ewa Sobiak, Natalia Trafankowska, Natalia Wawrzyniak

Narracja: Weronika Książkiewicz

Współpraca muzyczna: Waldemar Rychły

Scenografia: Magdalena Ławniczak we współpracy z Quantum Visuals

Produkcja: Katarzyna Książkiewicz

Projekt plakatu: Kamil Baczyński