13. edycja Short Waves Film Festival

Bartosz Kirchner 24.05.2021

73 wydarzenia, 20 lokalizacji, ponad 250 filmów - to liczby, które stoją za rozpoczynającą się w czerwcu 13. edycją Short Waves Film Festival, czyli odbywający się w Poznaniu Festiwal Filmów Krótkometrażowych.

W tym roku wydarzenie przyjmie formę hybrydową, dzięki czemu w festiwalu będzie można wziąć udział nie ruszając się z domu. Podczas festiwalu rozdanych zostanie 12 nagród m.in. w konkursach: międzynarodowym, polskim i polskich filmów eksperymentalnych. Ale Short Waves to nie tylko filmy konkursowe. Mówi dyrektorka festiwalu Emilia Mazik:

W programie znajdą się też projekcje filmów w technologii VR - wirtualnej rzeczywistości, czy pokazy dla najmłodszych widzów. W ramach Random Garden Cinema widzowie będą mogli obejrzeć film w sekretnym kinie ogródkowym, którego lokalizację poznają niedługo przed projekcją. Festiwalowi będzie towarzyszył szereg wydarzeń edukacyjnych. Zaplanowano m.in. panele dyskusyjne na temat równości płci w branży filmowej oraz warsztaty na temat przeciwdziałania zjawisku hejtu w sieci.

FOT: Unsplash

2021 kultura poznań Short Waves Festival