Betlejem Poznańskie już otwarte! W tym roku potrwa aż do 26 grudnia

21.11.2021

Świąteczne przysmaki, grzane wino i występy artystyczne - to i wiele więcej czekało na poznaniaków, którzy przyszli w sobotni wieczór na plac Wolności. Betlejem Poznańskie uroczyście otworzył tam Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta.

- Bardzo się cieszę, że po rocznej przerwie znów możemy spotkać się na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym w centrum miasta. W tej edycji rozszerzamy ofertę Betlejem Poznańskiego także na Łazarz. Po raz pierwszy świąteczne atrakcje będą czekały na poznaniaków przed głównym wejściem do Areny czy na Rynku Łazarskim - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydent Poznania. - Spędzając miłe chwile z dziećmi i rodziną, pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i najbliższych - dezynfekujmy ręce, a w miejscach, w których nie możemy zachować dystansu społecznego, także na świeżym powietrzu, zakładajmy maseczki. 

Betlejem Poznańskie na pl. Wolności w tym roku potrwa aż do 26 grudnia. Jak zawsze, zaplanowano wiele atrakcji. Na jarmarku będzie można odwiedzić ponad 40 wystawców - nie tylko z Polski, ale całej Europy: Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Holandii czy Litwy. 

Także na Łazarzu

W tym roku ze względu na planowany remont płyty Starego Rynku atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego przeniosą się stamtąd na Łazarz - w dwie lokalizacje. Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki na Rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie po przebudowie nastąpi 4 grudnia. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

To nie koniec wrażeń, bowiem atrakcje czekają także przy wejściu głównym do Areny. W ramach Betlejem Poznańskiego, 10 - 19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy. Po rocznej przerwie powróci także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Nie zabraknie też innych niespodzianek. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Wszystkie wydarzenia w ramach Betlejem Poznańskiego będą organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. 

Źródło: UMP /poznan.pl \FOT: UMP

atrakcje Betlejem gdzie Jarmark łazarz poznań poznańskie