Black Water Links Golf Club. Nie lada gratka dla wielbicieli golfa

4.07.2022

Od lipca pasjonaci golfa mogą w pełni korzystać z 72-hektarowego pola, które powstało w podpoznańskiej gminie Tarnowo Podgórne. Pierwszy weekend miesiąca oznaczał oficjalne otwarcie pełnowymiarowego, 18-dołkowego pola golfowego typu links w Rumianku.

W Black Water Links Golf Club działa już akademia juniorska, a samo Stowarzyszenie BWL skupia niemal 500 członków, czyniąc je największym klubem w Polsce. Do dyspozycji graczy są Trenerzy PGA Golf Professional, Instruktorzy oraz najnowszy sprzęt do nauki i śledzenia postępów gry w golfa – dyscypliny, która z roku na roku przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Prace nad stworzeniem pola trwały cztery lata. Jeszcze przed oddaniem 18-dołkowego pola, miejsce zaczęło tętnić życiem.

- Umożliwiliśmy grę na 6-dołkowej Akademii, największej strefie do trenowania krótkiej gry w Polsce i Driving Range oferującym sportowcom aż 40 stanowisk. Zdecydowanie wzbudziliśmy apetyt na więcej, dlatego oficjalny weekend otwarcia (1-3 lipca 2022) jest dla nas – pasjonatów golfa - szczególnym wydarzeniem – mówi Andrzej Wentland, Prezes Black Water Links.

FOT: Black Water Links Golf Club

golf wielkopolska