„Cały Twój” – hasłem tegorocznej Lednicy

11.01.2020

Modlitewne Spotkanie Młodych odbędzie się na Polach Lednickich 6 czerwca 2020 roku. „Cały Twój” to hasło, które będzie towarzyszyć XXIV Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Już można zapisać się na tegoroczne wydarzenie.

Hasło tegorocznego spotkania znane jest bardziej w swojej łacińskiej wersji „Totus Tuus”. Było nieodzownym elementem pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II.  Na Polach Lednickich organizatorzy spotkania planują obchody 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. Pola Lednickie żyją przez cały rok. Jest tu wybudowany przez o. Jana Górę OP ośrodek duszpasterski zwany Domem św. Jana Pawła II, a w nim wiele pamiątek – papieskich i związanych z wydarzeniami na Lednicy.

W zaproszeniu na Lednicę, napisanym przez o. Wojciecha Surówkę OP i o. Wojciecha Prusa OP, duszpasterzy Lednicy czytamy, że Maryja „najlepiej ukazuje nam, jak od najmłodszych lat możemy powierzać się Bogu. Maryja przez swoją delikatność i pokorę uczy nas, jak słuchać Boga i wypełniać Jego wolę w swoim życiu. Chcemy razem z Maryją odkrywać, czym jest miara serca, którą mierzymy samych siebie, Kościół i otaczający nas świat”.

Zapiszcie się już dzisiaj na stronie .

FOT: Agnieszka Myszkowska

lednica2000 lednica2020