Caritas Archidiecezji Poznańskiej świętuje w tym roku 30-lecie

Bartosz Kirchner 17.04.2020


Plany obchodów zostały jednak pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa. W tych dniach odbywać się miały wydarzenia przeznaczone m.in. dla bezdomnych, seniorów i wolontariuszy. Na najbliższą niedzielę zaplanowane było wspólne dziękczynienie. - Przez 30 lat funkcjonowanie Caritas się zmieniała, ale ostatni czas jest wyjątkowy - mówił na antenie Radia Emaus ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej:


Zdaniem księdza Marcina Janeckiego największe sukcesy Caritas w ostatnim trzydziestoleciu to obecność ludzi, którzy od wielu lat pomagają z ogromnym zaangażowaniem.

Obecnie w Caritas Archidiecezji Poznańskiej pracuje około dwustu pracowników w 28 placówkach. Oprócz tego zaangażowane w pomoc są tysiące wolontariuszy. Najbliższa Niedziela - obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego - uważana jest za święto patronalne Caritas. Tego dnia o godzinie 10:00 w poznańskiej katedrze biskup Grzegorz Balcerek odprawi Mszę Świętą, podczas której będzie modlił się za poznańską Caritas. Transmisja w Radiu Emaus.

Zdjęcie: Caritas Poznań

30-lecie\ caritas poznań