CBŚP rozbiło gang narkotykowy.

5.02.2021

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Krajowej ze Szczecina rozbili kolejny gang. Tym razem w śledztwie występuje 8 podejrzanych, z czego 7 usłyszało zarzut udziału lub kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Podczas akcji zabezpieczono narkotyki, części i podzespoły samochodowe, a nawet auto ze skrytką mogącą służyć do przemytu narkotyków. Według śledczych grupa mogła działać na terenie woj. wielkopolskiego i zachodniopomorskiego od 2019 roku, aż do jej rozbicia.

"Niektórzy z jej członków mają powiązania z pseudokibicami jednego z poznańskich klubów sportowych. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad 100 kg różnego rodzaju narkotyków. W trakcie przeszukania miejsc użytkowanych przez podejrzanych zabezpieczono amfetaminę, kokainę i marihuanę, mnóstwo części i podzespołów samochodowych różnych pojazdów, które obecnie są poddawane dokładnej analizie. W trakcie akcji wsparcia udzielili przewodnicy z psami służbowymi z Placówki Straży Granicznej Poznań-Ławica." -wyjaśnia CBŚP.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do 5 podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Foto: CBŚP

cbśp narkotyki policja pseudokibice zatrzymani