Gwałtowny wzrost zarażonych koronawirusem. Zmarł kolejny pacjent. Termin wyborów może się zmienić

Ważne
28.03.2020

Gwałtowny wzrost pozytywnych wyników testu na koronawirusa w Polsce.  Ministerstwo Zdrowia podało informacje, że tylko dzisiaj odnotowano 249 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

- Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało o 157 nowych przypadkach. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego


W Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18

FOT: Unsplash

ile koronawirus liczba Polska wzrost zarażenia zmarli