Hymn dziękczynienia – Te Deum

31.12.2020

Dzisiaj w Bazylice Watykańskiej odprawione zostaną Pierwsze Nieszpory uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, które zakończą się odśpiewaniem hymnu Te Deum, w podziękowaniu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku. Jak podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej Papież Franciszek nie będzie przewodniczył celebracji ani dziś, ani jutro rano z powodu problemów z rwą kulszową.

Ojca Świętego zastąpi dziekan kolegium kardynalskiego, kard. Giovanni Battista Re. Natomiast poranną Eucharystię w Nowy Rok odprawi kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. „Papież poprowadzi natomiast zgodnie z planem modlitwę Anioł Pański, która będzie transmitowana z Biblioteki Pałacu Apostolskiego” - zapewnił watykański rzecznik prasowy Matteo Bruni.

Hymn dziękczynienia, który śpiewa się 31 grudnia podczas pierwszych nieszporów Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki towarzyszy Kościołowi także przy innych ważnych okazjach – w Kaplicy Sykstyńskiej po wyborze nowego Papieża, przed zamknięciem Konklawe lub na zakończenie Soboru.

Źródło: Vatican News

papież problemy zdrowotne rwa kulszowa Te Deum