Kaziuk Wileński już w tę niedzielę w Poznaniu

7.03.2020


Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprasza do Poznania na kolejny Kaziuk Wileński. W programie zaplanowano kiermasz, widowisko historyczne i występy zespołów folklorystycznych.

Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10:00 mszą świętą w poznańskiej Farze. Później wszystkich zebranych zgromadzonych na Starym Rynku pozdrowi św. Kazimierz wraz z Orszakiem Jagiellonów. Mówi Marek Macutkiewicz z Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.


Podczas kiermaszu będzie można kupić tradycyjne wileńskie palmy, piernikowe serca czy ozdoby wielkanocne. Nie zabraknie też przysmaków kuchni wileńskiej: cepelinów, regionalnych wędlin i chlebów oraz wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych i patriotycznych. W siedzibie Wspólnoty Polskiej będzie można obejrzeć prezentacje multimedialne oraz wysłuchać pieśni i recytacji poświęconych 500. rocznicy urodzin króla Zygmunta II Augusta. O 17. w Szkole Muzycznej przy ulicy Solnej zaplanowano Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca "Zgoda".

TEKST: MACIEJ GŁADYSZ  ZDJĘCIE: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

fara Kaziuk wileński poznań