Klimat świąt zagości także na Łazarzu

3.11.2021

Po rocznej przerwie w Poznaniu znów będzie można poczuć świąteczny nastrój. Wraca Betlejem Poznańskie. Tym razem oprócz tradycyjnego jarmarku na placu Wolności, klimat świąt zagości także na Łazarzu - przed głównym wejściem do Areny, na nowo otwartym Rynku Łazarskim oraz w City Parku. 

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 26 grudnia. Jak zawsze, zaplanowano wiele atrakcji. Tak jak w latach poprzednich, będzie można wesprzeć szlachetne akcje na na rzecz działalności Hospicjum Palium i Fundacji Bread of Life. 18 grudnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Silent Night. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego odśpiewania "Cichej Nocy" w możliwie dużej liczbie języków. W przedświątecznym programie wydarzeń znalazło się także m.in. Christmas Silent Disco czy Zimowe Fire Show. 

Ze względu na planowany remont płyty Starego Rynku atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego przeniosą się stamtąd na Łazarz - w dwie lokalizacje. 

Świąteczne niespodzianki czekają na poznaniaków i poznanianki na Rynku Łazarskim, którego uroczyste otwarcie nastąpi 4 grudnia. W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych. Świąteczny kiermasz na Rynku Łazarskim potrwa do 19 grudnia.

To nie koniec wrażeń, bowiem atrakcje czekają także przy wejściu głównym do Areny. W ramach Betlejem Poznańskiego, 10 - 19 grudnia odbędzie się tam jarmark bożonarodzeniowy. Po rocznej przerwie powróci także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. 

Źródło: UM POZNAŃ