Kolejne „elektryki” na ulicach Poznania

6.09.2021

Rozpoczęły się dostawy nowych autobusów elektrycznych. Do 21 pojazdów z napędem elektrycznym, które już przewożą poznaniaków, dołączyły kolejne wyprodukowane przez Solaris Bus & Coach. Łącznie, w ramach aktualnej dostawy, do MPK Poznań trafi 37 nowych Urbino electric. 31 z nich będzie miało długość 12 metrów, natomiast 6 będzie przegubowych, czyli o długości 18 metrów.

- Już niedługo po Poznaniu jeździć będzie łącznie 58 elektrycznych autobusów. To pokazuje, jaką wagę przywiązujemy do transportu publicznego i ochrony środowiska. Ekologiczny tabor oznacza bowiem czystsze powietrze w mieście - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Będziemy nadal inwestować w transport publiczny. Aktualnie ubiegamy się o dofinansowanie zakupu 84 autobusów o napędzie wodorowym - dodaje prezydent.

MPK Poznań systematycznie prowadzi odbiór nowych pojazdów, a pierwsze z nich rozpoczęły dziś kursowanie z pasażerami. Jednocześnie na terenie zajezdni przy ulicy Kaczej oraz na dworcach Górczyn, Garbary i Jana III Sobieskiego kończą się prace budowlane związane z rozbudową infrastruktury do ich ładowania.

FOT: UM POZNAŃ /ŹRÓDŁO: poznan.pl