Kolejne łóżka dla pacjentów bez COVID-19 zostaną uwolnione

Adrian Wojtasz 28.01.2021

W najbliższym czasie w trzech wielkopolskich szpitalach udostępnionych zostanie 170 łóżek dla pacjentów z chorobami pulmonologicznymi. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski za rekomendacją NFZ. Zmiany będą dotyczyć placówek w Ludwikowie, Wolicy i Chodzieży. Mówi rzecznik prasowa Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Marta Żbikowska-Cieśla.

Placówki Wrócą do opieki nad pacjentami chorymi na inne choroby niż COVID-19 w związku z planowanym otwarciem szpitala tymczasowego na poznańskich targach. Pomóc mają głównie osobom, które zmagają się z powikłaniami po przebytym zakażeniu koronawirusie.
Odmrażanie kolejnych łóżek dla pacjentów niecovidowych (łącznie uwolnione zostały już 1153 łóżka) jest możliwe także dzięki nadchodzącemu otwarciu szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich planowanego z początkiem lutego. Wraz z Wielospecjalistycznym Szpitalem Miejskim im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, gdzie od marca leczeni są wyłącznie pacjenci z COVID-19, to szpital na Targach będzie stanowił główne zabezpieczenie na czas epidemii w regionie.

FOT: Unsplash

Covid koronawirus łóżka szpital wielkopolska