Koniec remontu torowiska na ul. Głogowskiej. Zmiany w komunikacji

26.05.2022

W środę, 1 czerwca zakończy się remont torowiska na ul. Głogowskiej. Jednocześnie rozpoczną się prace na ul. Dąbrowskiego. Skutkować to będzie zmianami na liniach tramwajowych nr 2, 5, 8, 14, 17 i 18 oraz dodatkowej linii nr 92.

W środę rozpoczną się prace torowe na ulicy Dąbrowskiego, pomiędzy ulicami Kraszewskiego i Żeromskiego. Na tym odcinku od 1 do 24 czerwca nie będą kursowały bimby, które zastąpi autobus "za tramwaj" linii T17. Zawieszone będą też linie nr 2 i 17, a nr 18 pojedzie na Ogrody zmienioną trasą. Na Jeżycach, Dębcu, Żegrzu i Starołęce zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 92, która zastąpi "dwójkę" i "siedemnastkę". Jednocześnie od 1 czerwca, w związku z zakończeniem robót na ulicy Głogowskiej, na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii numer 8 i 14, a linia zastępcza nr T5 przestanie funkcjonować.

Roboty  zaplanowane od 1 do 24 czerwca uniemożliwią przejazd tramwajów ulicą Dąbrowskiego na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Żeromskiego. Utrzymany będzie przejazd bimb pomiędzy mostem Teatralnym, rynkiem Jeżyckim i rondem Kaponiera (przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką).

W trakcie prac zawieszone zostaną dwie linie tramwajowe - numer 2 i 17. Linia nr 18 pojedzie na Ogrody zmienioną trasą - od mostu Dworcowego przez ulice Grunwaldzką, Przybyszewskiego i Dąbrowskiego.

W celu zapewnienia komunikacji na ul. Dąbrowskiego, zostanie uruchomiony autobus zastępczy "za tramwaj" o numerze T17, jadący z Ogrodów przez ulice Dąbrowskiego i Roosevelta do Kaponiery i ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego z powrotem na Dąbrowskiego i Ogrody.

W celu zastąpienia zawieszonych "dwójki" i "siedemnastki" zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa numer 92.

Zmiany na liniach tramwajowych od 1 czerwca (środa) do 24 czerwca:

  • Linie nr 5, 8 i 14 - powrót na swoje trasy sprzed remontu na ulicy Głogowskiej
  • Linia nr T5 - koniec funkcjonowania z uwagi na zakończenie prac na ulicy Głogowskiej  
  • Linie nr 2 i 17 - zawieszone
  • Linia nr 18 - zmiana trasy (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony fragment przejazdu)

FRANOWO - Szwedzka - Piaśnicka - Kórnicka - Jana Pawła II - Krzywoustego - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Grunwaldzka - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

  • Linia nr 92 - dodatkowa linia

DĘBIEC PKM - 28 Czerwca 1956 roku - Hetmańska - Głogowska - Roosevelta - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Fredry - Mielżyńskiego - 23 Lutego - Małe Garbary - Estkowskiego - Jana Pawła II - Kórnicka - Chartowo - Żegrze - Hetmańska - Starołęcka - STAROŁĘKA PKM

  • Linia nr T17 - autobus "za tramwaj" na ulicy Dąbrowskiego

OGRODY (przystanek początkowo-końcowy: nowy na ul. Dąbrowskiego wzdłuż pl. Waryńskiego) - Dąbrowskiego - Roosevelta - RONDO KAPONIERA - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Szamotulska - Szamarzewskiego - Szpitalna - OGRODY

Przystanki na trasie autobusu zastępczego będą znajdowały się w ciągu ul. Dąbrowskiego (chodzi o przystanki tramwajowe, tramwajowo-autobusowe lub ich odpowiedniki). Na ul. Roosevelta autobus T17 będzie się zatrzymywał na przystanku Most Teatralny, a na ul. Zwierzynieckiej - Rondo Kaponiera przy Hotelu Mercure. Kolejnymi przystankami będą: Stare Zoo i Kraszewskiego oraz Rynek Jeżycki na ulicy Kraszewskiego.  

Źródło: ZTM Poznań

dąbrowskiego poznan remont