Kropielnice w katedrze poznańskiej bez wody święconej

8.03.2020

Kropielnice w katedrze poznańskiej zostały opróżnione ze względów profilaktycznych w związku z zagrożeniem koronawirusem. Do zachowania zwiększonej ostrożności ze względu na możliwość rozprzestrzeniania się choroby zachęcił w specjalnym komunikacie duchowieństwo i wiernych w Polsce abp Stanisław Gądecki.

- Ksiądz proboszcz prosił, byśmy w najbliższym czasie pozostawili kropielnice bez wody święconej – powiedział KAI brat Józef Przybysz ze zgromadzenia braci Serca Jezusowego, zakrystianin w katedrze poznańskiej.

"Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii" – napisał w komunikacie w związku z koronawirusem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Do tej pory w naszym kraju mamy sześć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Koronawirus na razie nie dotarł do Poznania. To nie oznacza, że nie ma obawy przed epidemią. 

"Wzywamy wszystkich, aby z pełną powagą, pokojem ducha i odważnie podjęli wyzwania związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Mając na uwadze dobro wszystkich, bądźmy również gotowi do poświęceń w naszym codziennym stylu życia. Każdy jest wezwany do osobistego zaangażowania, ale nie jest w tym sam, bo jest z nami Bóg, który czuwa nad każdym z nas z ojcowską miłością." - to słowa przesłania watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia w związku z epidemią koronawirusa.

FOT: Robert Woźniak

katedra koronawirus kropielnice poznań