Ks. Adam Piaskowski i Anna Gadecka – parafia św. Jana Bosko w Poznaniu

30.01.2023

Wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko przypada 31 stycznia. Jednak już od 22 stycznia trwa nowenna przed uroczystymi obchodami tego święta. We wszystkich wspólnotach salezjańskich na całym świecie w specjalny sposób trwa modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Bosko o potrzebne dary i łaski.

Parafia na poznańskich winogradach, której św. Jan Bosko jest patronem, też włącza się w to wielkie dzieło. W Spotkaniu przy kawie Arkadiusz Szymański rozmawiał z ks. Adamem Piaskowskim SDB - opiekunem salezjańskiego duszpasterstwa młodzieży MEGAFON i Anną Gadecką - świecką współpracowniczką salezjańską. Goście opowiedzieli o przygotowaniach do święta patronalnego parafii, odpuście parafialnym, ale też i o samym charyzmacie wspólnoty salezjańskiej. Podkreślili też jak ważnym jest nieustanne wspieranie młodzieży w ich dorastaniu i jak bardzo pomocne są tu wzorce wychowawcze pozostawione przez św. Jana Bosko.

anna gadecka arkadiusz szymański ks. adam piaskowski oratorium megafon salezjanie winogrady spotkania przy kawie spotkanie przy kawie św. jan bosko