LESZNO: Spotkajmy się na Starówce!

14.05.2021

Spotkajmy się na Starówce! Pod takim hasłem przebiegać będzie najbliższy weekend w centrum Leszna. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Po długich dniach lockdawnu odetchnijmy swobodą i wiosną w sercu naszego miasta – przekonuje Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto, które podjęło się wypromowania akcji.

I tak, w sobotę działalność wznawiają ogródki wiedeńskie. Od rana na Rynku rozłożą się kolekcjonierzy i handlujący podczas kolejnego Jarmarku Staroci organizowanego przez LSH Starówka. Na zakupy zapraszają sklepy, butiki, kwiaciarnie. Przy Bibliotece Ratuszowej będzie się można spotkać z bibliotekarzami, porozmawiać o książkach i zobaczyć premierową publikację.

O godz. 10.30 przy głównym wejściu do ratusza Dj Loui oraz Tommy Gustav, czyli Taste The Music, zagrają swoją 50. audycję ,,Kawa'ranna”. Zaproszą także do kawowej strefy relaksu.

15 maja to także tegoroczna edycja Nocy Muzeów. W Lesznie od godz. 18 do 24 zaprasza zarówno Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych przy ul. Leszczyńskich, jak i Muzeum Okręgowe przy ul. G. Narutowicza. Będzie można zwiedzić wystawy, obejrzeć eksponaty, posłuchać ciekawych opowieści o sztuce, historii i ludziach. Szczegóły programów na FB oraz na stronach internetowych Galerii i Muzeum.

W południe w niedzielę na Rynek wjadą uczestnicy XVIII Rajdu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Automobilklub Leszczyński. Będzie można obejrzeć stare auta, porozmawiać o nich z ich właścicielami, zrobić ciekawe zdjęcia. Wszystkim będzie przygrywać nowopowstała leszczyńska kapela podwórkowa.

FOT: UNSPLASH

2021 akcja leszno maj się na Starówce spotkajmy