Multimedialny totem na poznańskiej Wildzie

1.02.2021

Pierwszy z totemów został postawiony przy wildeckim skwerze Marii Rataj. Od 1 lutego prezentowana na nim będzie testowa prezentacja z archiwalnymi fotografiami Wildy. W drugiej połowie lutego uruchomiona zastanie ekspozycja umożliwiająca porównanie dawnych, najbardziej charakterystycznych wizerunków Wildy z ich współczesnymi odpowiednikami. W planach są także kolejne prezentacje poświęcone m.in. Wildzie w czasach PRL, patronom wildeckich ulic oraz najcenniejszym wildeckim obiektom architektonicznym.

"Takie totemy są nowoczesną formą odkrywania i upowszechniania bogatej, lokalnej historii dzielnic, formą przypominania zasłużonych postaci, czy promowania unikatowych walorów turystycznych najatrakcyjniejszych części miasta. Forma ta w czasach pandemii ma również dodatkową pozytywną cechę , ponieważ jest bezkontaktowa i całkowicie bezpieczna." - mówi Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania

Operatorem i opiekunem merytorycznym urządzenia jest Wydawnictwo Miejskie Posnania. Do współpracy chce ono zaprosić również lokalnych twórców, dla których totem może stać się swoistą witryną ich artystycznych dokonań. Jeśli totem się sprawdzi i przyjmie, to w kolejnych latach podobne urządzenia pojawią się w innych miejscach na terenie miasta.

Foto: Wydawnictwo Miejskie

poznań totem multimedialny wilda wydawnictwo miejskie