Największe Betlejem Poznańskie w historii

17.11.2022

Po raz pierwszy tradycyjny świąteczny jarmark odbędzie się w aż czterech miejscach. Moc atrakcji w tym roku czekać będzie na mieszkańców stolicy Wielkopolski i turystów na placach: Kolegiackim i Wolności, rynku Łazarskim, a także Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pierwsze wydarzenia już 18 listopada.

- Tradycyjne jak co roku chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta i turystów do odwiedzenia w najbliższych tygodniach Betlejem Poznańskiego. Już w ten piątek na pl. Wolności zainaugurujemy kolejną edycję tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jeszcze w trzech innych lokalizacjach. Po raz pierwszy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i placu Kolegiackim, a także - po raz drugi - na rynku Łazarskim. Jak sądzę, czyni to Betlejem Poznańskie największym kiermaszem świątecznym w kraju - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Serdecznie zachęcamy do odwiedzania jarmarków. Cieszmy się wspólnie tym przedświątecznym czasem i przygotowaniami do Bożego Narodzenia - dodał.  

W tym roku Betlejem Poznańskie zawita po raz pierwszy na Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

- Dla nas to podwójna okazja do świętowania. Z jednej strony otwieramy plac Powszechnej Wystawy Krajowej jako miejsce dostępne dla mieszkańców, a z drugiej dołączamy do grona organizatorów poznańskich jarmarków świątecznych - dodaje Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP. - Rozpoczynamy już w najbliższą sobotę o godz. 11:00. Po południu zaplanowaliśmy występy artystyczne.  W ciągu dnia będzie można także skorzystać z gospody i stoisk gastronomicznych. Na terenie targów czekają także inne atrakcje, takie jak lodowisko czy młyńskie koło, z którego można podziwiać panoramę Poznania.

W weekend otwarcia (19-20.11) odbędą się liczne atrakcje dla całych rodzin. Do godz. 14:00 każdy będzie mógł nieodpłatnie pojeździć na łyżwach na oświetlonym girlandami lampek lodowisku. W sobotnim programie znalazły się także pokazy jazdy figurowej. Z kolei na jarmarkowej scenie o godz. 12:30 rozpocznie się spektakl dla najmłodszych "W magicznej chacie czarownicy". Od godz. 15:00 startuje widowiskowy, zimowy pokaz iluzji, a już o godz. 17:00 ceremonia otwarcia jarmarku z udziałem prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki, a chwilę później na scenie wystąpi gwiazda otwarcia - Natalia Kukulska.

Szczegółowy program Poznańskiego Jarmarku Świątecznego, który odbywa się w ramach Betlejem Poznańskiego, dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl. Więcej o Poznań Ice Festival można znaleźć na stronie: https://icefestival.pl/