Naramowicka: W nocy rozpoczęły się zasadnicze prace

29.05.2020

Dziś w nocy rozpoczną się zasadnicze prace przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice. W związku z tym w rejonie robót zmieniona zostanie organizacja ruchu.

Naramowicka zostanie zamknięta na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31, oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej. Dodatkowo częściowo wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Lechickiej i Naramowickiej. Planujemy wprowadzenia alternatywnych sposobów poruszania się, aby nie sparaliżować całkowicie ruchu samochodowego przez to skrzyżowanie, mówi Justyna Litka ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie:

W ramach zasadniczej zmiany organizacji ruchu, na ul. Lechickiej wprowadzony zostanie zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 16 ton. Będzie obowiązywał na odcinku między ul. Serbską a rondem Obornickim w godzinach szczytu porannego i popołudniowego.

Od 30 maja zmienią się trasy niektórych poznańskich linii autobusowych. Ma to związek z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy trasy tramwajowej na Naramowice.

Autobusy linii nr 151, 167 i 911 na odcinku od Wilczaka do Naramowic kursować będą przez ulice Słowiańską i Murawa. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki "Naramowicka", "Włodarska" i "Naramowicka/Serbska" na ulicy Naramowickiej. W poruszaniu się w tym rejonie mają pomóc buspasy, z których korzystać będą mogli także inni uczestnicy ruchu drogowego, mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania:Dodatkowo zawieszona zostanie linia nr 147, natomiast linia nr 144 zostanie wzmocniona i zsynchronizowana z linią nr 146, która zostanie skierowana przez Kurpińskiego. Łącznie autobusy będą kursować co 10 minut, tak żeby umożliwić dogodniejszy dojazd do trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Szczegółowy plan zmian w poruszaniu się komunikacją publiczną dostępny jest na stronie internetowej www.ztm.poznan.pl.

Wizualizacja: ZDM

autobusty Naramowicka plan rozkład zmiany