Nowe radiowozy dla wielkopolskiej policji

1.02.2021

Nowe radiowozy trafią do jednostek policji: w Pile, Ostrowie Wielkopolskim i w Nowym Tomyślu. Samochody będą wykorzystywane do codziennej służby na rzecz zapewniania bezpieczeństwa mieszkańców. Będą to dwa pojazdy w policyjnej wersji furgon patrolowy. W pojeździe służbę może pełnić czterech funkcjonariuszy, a dodatkowo w tylnej części został zabudowany przedział dla osoby zatrzymanej.

"Pojazdy te wyposażone są w elementy podnoszące komfort pracy policjantów takie jak: automatyczna klimatyzacja, ogrzewanie postojowe, automatyczna skrzynia biegów, kamera cofania. Służyć będą policjantom służby prewencji z Piły i Ostrowa Wielkopolskiego." - mówi Tomasz Radke z policji.

Nowością we flocie wielkopolskiej Policji jest pojazd o napędzie hybrydowym, tzw. hybryda plug-in.

"Dzięki akumulatorowi o pojemności 13 kWh i instalacji ładowania z zewnętrznego źródła prądu może poruszać się jako pojazd elektryczny za pomocą silnika elektrycznego lub w trybie hybrydowym z wykorzystaniem silnika spalinowego. Pojazd zostanie przekazany do służby ruchu drogowego w KPP w Nowym Tomyślu, gdzie takie parametry zostaną w pełni wykorzystane."

W ubiegłym roku do wielkopolskich policjantów trafiło prawie 60 nowych pojazdów, zakupionych przez Wydział Transportu KWP w Poznaniu, KGP oraz inne jednostki wojewódzkie Policji.

Foto: KWP Poznań

hbryda policja radiowozy wielkopolska polica