Walczą o pieniądze na halę na Golęcinie

24.01.2020

Nowoczesna pisze do minister sportu w sprawie budowie hali na poznańskim Golęcinie. W ostatnim czasie nie udało rozstrzygnąć się kolejnego przetargu na tę inwestycję. Wartość oferty była bowiem o kilkanaście milionów wyższa niż środki zabezpieczone na ten cel w budżecie miasta. Rząd zadeklarował wsparcie budowy dotacją w wysokości 15 milionów złotych, potrzeba jednak prawie dwa razy więcej. Władze Poznania wnioskowały o zwiększenie dotacji, nie otrzymały jednak odpowiedzi, co poskutkowało zawieszeniem inwestycji.

Mówi przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka.


W interpelacji do minister sportu poseł Szłapka pyta m.in., czy jej resort planuje wesprzeć finansowo budowę hali na Golęcinie, jakie kroki chce podjąć ministerstwo, by poznańscy sportowcy mogli trenować cały rok w jak najlepszych warunkach oraz kiedy poznański urząd miasta otrzyma odpowiedź na pismo w sprawie zwiększenia dotacji na budowę hali?

Jeżeli ministerstwo nie zdecyduje o przekazaniu dodatkowych pieniędzy, Poznań przekaże zabezpieczone 25 milionów złotych na inne inwestycje. Wówczas włodarze miasta będą starali się, by 15 milionów złotych rządowej dotacji przekazać na inne sportowe inwestycje w stolicy Wielkopolski.

Zdjęcie: POSIR

golęcin hala nowoczesna