Ósemka najlepsza w Wielkopolsce

9.01.2020

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie najlepszym technikum – wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych przygotowanym przez miesięcznik Perspektywy.

Numerem jeden w Wielkopolsce i Poznaniu jest VIII LO im. Adama Mickiewicza, które w zastawieniu ogólnopolskim znalazło się na 25 miejscu. Na 27 miejscu uplasowało się natomiast LO św. Marii Magdaleny a na 39 II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej.

Wśród techników najlepszą placówką w Wielkopolsce i Poznaniu jest Technikum Komunikacji ZSK. W ogólnopolskim rankingu znalazło się na 9. miejscu. 11 miejsce przypadło w tym roku poznańskiemu Technikum Łączności, a na miejscu 28 znalazło się poznańskie Technikum Budowlane im. gen. Władysława Andersa. Kapituła rankingu brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 22. został przygotowany przez miesięcznik Perspektywy.

FOT: VIII LO