Piotr Sierpiński – poznański stylista fryzur

9.11.2021

Próbę ustanowienia rekordu Guinnessa i rekordu Polski w najszybszym przedłużaniu włosów podjął 6 listopada Piotr Sierpiński, poznański stylista fryzur. Zadanie wykonał w wyjątkowo krótkim czasie - 6 minut i 12 sekund.

Biuro Rekordów Guinnessa ogłosiło, że aby ustanowić rekord, włosy musiały zostać przedłużone o przynajmniej 5 cm po każdej stronie w czasie krótszym niż 13 minut. Piotr Sierpiński potrzebował zaledwie 6 minut i 12 sekund. Długość doczepionych włosów wynosiła 50 cm. Fryzjer wykorzystał do tego 48 paneli z pasmami włosów i metodę tape-on, nazywaną też metodą kanapkową.

Ustanawianie rekordów przebiegało pod czujnym okiem Pawła Chwaliboga - przedstawiciela Biura Rekordów Polski i Rekordów Guinnessa w Poznaniu. Całe wydarzenie musiało być rejestrowane na wideo, a nagranie oraz zdjęcia z ustanawiana rekordu muszą zostać przesłane do biura Rekordów Guinnessa w Londynie. Po ich zweryfikowaniu w ciągu około 2 tygodni można spodziewać się oficjalnego przyznania międzynarodowego certyfikatu.

Na kilka dni przed ustanowieniem rekordu Piotr Sierpiński opowiedział na naszej antenie Arkowi Szymańskiemu o przygotowaniach do tego wyzwania.

piotr sierpiński rekord guinnessa spotkanie przy kawie