Pożegnanie z Akademią Gitary!

Bartosz Kirchner 5.08.2020

Nadchodzi Coda czyli trzynasta a zarazem ostatnia edycja festiwalu Akademia Gitary. Na trzech finałowych koncertach wystąpi gwiazda festiwalu, izraelski wirtuoz Avi Avital.

Viva la Guitarra! To hasło tegorocznego, ostatniego Festiwalu Akademia Gitary. Jak informują organizatorzy, trzynasta edycja jest zwieńczeniem i podsumowaniem tego projektu. Z pewnością podczas koncertów zaplanowanych od 15 do 22 sierpnia nie zabraknie wielu muzycznych wrażeń. Gwiazdą festiwalu będzie izraelski mandolinista Avi Avital, nominowany m.in. do nagrody Grammy. Wystąpią też utalentowani polscy gitarzyści. Mówi Łukasz Kuropaczewski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 15 sierpnia koncertem grupy Gitarsi.pl na Starym Rynku w Poznaniu. Występ odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku. Dzień później duet Jagoda Świdzińska & Kacper Dworniczak zagra w Pałacu w Jankowicach, a w kościele luterańskim w Koninie wystąpi Pajestka Kostecki Duo. Na czwartek 20 sierpnia zaplanowano koncert Andrzeja Grygiera w Czarnkowie. Tego samego dnia odbędzie się pierwszy z koncertów finałowych. Avi Avital i Łukasz Kuropaczewski wystąpią w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu. Ci sami artyści dzień później zagrają w gnieźnieńskiej katedrze, a 22 sierpnia na zakończenie festiwalu w poznańskiej farze. Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, a na niektóre obowiązują wejściówki. Szczegóły dostępne są na stronie akademiagitary.pl

FOT: AKADEMIA GITARY