Poznańscy radni przyjęli budżet miasta na 2021 rok

Bartosz Kirchner 18.12.2020

Poznańscy radni przyjęli budżet miasta na 2021 rok. Podczas sesji Rady Miasta prezydent Jacek Jaśkowiak przyznał, że to najtrudniejszy budżet jaki tworzył odkąd jest włodarzem stolicy Wielkopolski. Miasto w planach finansowych na przyszły rok chce chronić i utrzymać inwestycje, na które zostało już pozyskane dofinansowanie i których realizacja jest ograniczona czasowo. Władze Poznania chcą też uniknąć dużych cięć w wydatkach bieżących szczególnie w sferze zatrudnienia. Budżet na rok 2021 jest nieprzewidywalny, dużo zależy od koniunktury finansowej. Mówi radny KO, Łukasz Mikuła:

W podobnym tonie wypowiadają się radni klubu Wspólny Poznań. Ich poprawki do budżetu zostały w dużej mierze uwzględnione, m.in. dotyczące wsparcia dla organizacji pozarządowych czy utworzenia ogrodu miododajnego na Cytadeli. Mówi przewodniczący klubu Wspólny Poznań, Przemysław Polcyn:

Najbardziej krytyczny wobec budżetu na przyszły rok jest klub radnych PiS. Przedstawiciele tej partii zarzucają prezydentowi, że nie umie zwiększać dochodów miasta, a w urzędzie i podległych miastu instytucjach rozrasta się biurokracja. Wskazują także, że Jacek Jaśkowiak nie ma pomysłu na Poznań, a inwestycje mają opóźnienia lub ich realizacja nawet się nie rozpoczęła. Radni PiS wskazują tu m.in. węzeł Grunwaldzka, trasę tramwajową w ulicy Ratajczaka czy budowę kładki przez Wartę. Mówi radna PiS Klaudia Strzelecka:

Uchwałę budżetową poparli radni Koalicji Obywatelskiej i klubu Wspólny Poznań. Przeciw byli radni PiS. 

FOT: UNSPLASH

budże2021 Jacek Jaskowiak miasto poznan radni