Poznański Bieg Niepodległości

12.10.2021

11 listopada odbędzie się Poznański Bieg Niepodległości. Zawody rozgrywane będą na przełajowych ścieżkach nad Jeziorem Strzeszyńskim. Hasło wydarzenia to "Kocham Polskę", a jego głównym celem jest wspólne, aktywne uczczenie narodowego święta, a także promocja walorów krajobrazowych i przyrodniczych naszego kraju.

Akcja jest skierowana do biegaczy na każdym poziomie zaawansowania, a także do osób, dla których byłby to biegowy debiut. Do wyboru zawodników jest jeden z dwóch dystansów - 5 lub 10 km. Trasę można przebyć biegiem lub marszem (organizator nie przewiduje limitu czasu na jej pokonanie). W biegu mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz dzieci powyżej 15 roku życia - po odbiorze pakietu startowego przez rodzica oraz podpisaniu przez niego zgody na udział dziecka w wydarzeniu.

Start i meta biegu znajdować się będą na polanie nad Jeziorem Strzeszyńskim (okolice plaży Malibu). Tam też zlokalizowane zostanie biuro zawodów (w dniu imprezy będzie ono czynne od godz. 8:00). O godz. 10 rozpocznie się bieg na dystansie 5 km, a o godz. 11 - na długości 10 km. 

W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają imienne numery. Na mecie na każdego czekać będzie pamiątkowy medal oraz certyfikowany rogal świętomarciński.

Wysokość opłaty za udział w biegu jest uzależniona od wyboru pakietu i terminu jego zakupu. Podstawowy kosztuje 69 zł (do 31 października) lub 79 zł (od 1 do 9 listopada). Za pakiet z chustą wielofunkcyjną trzeba zapłacić 79 zł, a z koszulką "Kocham Polskę" - 89 zł. Na najlepszych zawodników czekają dodatkowe nagrody.

Poznański Bieg Niepodległości będzie odbywał się nie tylko w formie stacjonarnej, ale również wirtualnej. Osoby, które zdecydują się na taką opcję, będą mogły pokonać wskazany dystans w dowolnym czasie i lokalizacji (ze ze szczególnym uwzględnieniem miejsc cennych przyrodniczo). Czas na pokonanie zaplanowanej przez siebie trasy będą mieli od 11 do 18 listopada. Warunkiem jest zarejestrowanie swojej aktywności przy pomocy zegarka/aplikacji oraz wprowadzenie jej do systemu wyników przez panel zawodnika.

Koszt udziału w biegu wirtualnym także zależy od czasu zapisu i rodzaju wybranego pakietu. Podstawowy kosztuje 39 zł (do 31 października) lub 45 zł (od 1 do 10 listopada). Za pakiet z chustą wielofunkcyjną trzeba zapłacić 49 zł (do 31 października) lub 55 zł (od 1 do 10 listopada), a za ten z koszulką "Kocham Polskę" - 59 zł (do 31 października) lub 65 zł (od 1 do 10 listopada). 

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie "Biegiemwlas" oraz grupa biegi.wlkp. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.biegiwlkp.pl. Tam też znajduje się formularz zgłoszeniowy. 

Źródło: poznan.pl