Poznański Targ Dobra

12.09.2021

Najbliższy tydzień to niepowtarzalna okazja do poznania lokalnych fundacji i stowarzyszeń - w poniedziałek rusza Poznański Targ Dobra. Będzie można wziąć udział w licznych warsztatach i wykładach, dowiedzieć się, czym jest ekonomia społeczna oraz kupić unikatowe rękodzieła na kiermaszu. Finałem wydarzenia będzie spotkanie w Starym Zoo - tam poznańskie organizacje pozarządowe pokażą, czym zajmują się na co dzień.

Poznański Targ Dobra to cykl wydarzeń, który promuje organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej działające na terenie stolicy Wielkopolski. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Zasiej Dobro" i jest wyjątkowa - potrwa cały tydzień. Rozpocznie się już w poniedziałek, 13 września, a zwieńczy ją Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych i Targi Ekonomii Społecznej, który odbędzie się 19 września na terenie Starego Zoo.

Już od najbliższego poniedziałku będzie można wziąć udział w licznych spotkaniach, warsztatach, prelekcjach i spacerach edukacyjnych, jakie lokalne organizacje pozarządowe przygotowały dla poznanianek i poznaniaków. To, m.in. okazja, by dowiedzieć się, jak nowoczesne technologie pomagają seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Dla miłośników przyrody przygotowano warsztaty z zakładania ogrodów kwietnych w skrzynkach oraz spotkanie otwarte dotyczące edukacji ekologicznej. Nad Wartą zaś odbędzie się turecki piknik kulturalny. To tylko część zaplanowanych atrakcji - program uzupełniany jest na bieżąco, a więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia: facebook.com.

ŹRÓDŁO: UM POZNAŃ / FOT: POZNAN.PL