Poznańskie tramwaje będą kursować z mniejszą częstotliwością

25.01.2023

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zmniejsza częstotliwość kursowania tramwajów. Od 30 stycznia do odwołania między 9. a 13:30 będą one kursować co 15 minut. Wyjątkiem będą jedynie linie nr 6, 13 i 98, które pojadą częściej. O powodach takiej decyzji mówi rzecznik poznańskiego ZTM-u Bartosz Trzebiatowski.

Obecnie większość tramwajów kursuje co 10 minut w godzinach szczytu, natomiast poza nimi co 12 minut. Pomysł miejskich urzędników spotkał sie z krytyką częsci mieszkańców i społeczników. Radny Paweł Sowa podkreśla, że zmiana częstotliwości kursowania poznańskich tramwajów utrudni przesiadki. Nowy rozkład sprawi bowiem, że wcześniej dopasowane połączenia przestaną być wygodne.

Zmiany nie będą dotyczyć autobusów. W przypadku głównych linii autobusowych w Poznaniu rozrzedzony rozkład jazdy obowiązuje już od blisko trzech lat. W marcu 2020 roku wprowadzono go w związku z pierwszym lockdownem. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu nie wrócił już do wcześniejszych częstotliwości kursowania, tłumacząc się brakami kadrowymi.