Poznańskie zoo otwiera się

27.05.2020

To wiadomość, na którą czekali mali i duzi wielbiciele zwierząt. Poznańskie zoo ponownie otwiera się dla zwiedzających od 19 czerwca. Aby zapewnić bezpieczeństwo gościom, pracownikom i zwierzętom, konieczne było wprowadzenie do Regulaminu Zwiedzania kilku ograniczeń.

Jedną z nowości jest to, że bilety wstępu do Nowego Zoo będą do nabycia tylko on line (na stronie zoo.poznan.pl lub na stronie Bilety24) lub w bezgotówkowych biletomatach (tylko karta płatnicza) przed wejściem do Nowego Zoo. Dodatkowo wstęp na teren nie będzie limitowany, jednak dozwolony tylko w maseczkach i jednorazowych rękawiczkach (obowiązuje tylko osoby dorosłe). Przed wejściem do zoo oraz w toaletach na terenie będą znajdowały się dozowniki z płynem dezynfekującym.

Kasy przed wejściem do Nowego Zoo będą czynne WYŁĄCZNIE w celu wydawania bezpłatnych wejściówek w dni powszednie do Kart Rocznych. Ważność Karty Rocznej na rok 2020 zostaje przedłużona do końca maja 2021 roku. Na terenie Nowego Zoo kursować będą bezpłatne kolejki. Zasady korzystania z nich opisane są na kolejkach oraz na przystankach kolejki.

I choć nie do końca może się to spodobać najmłodszym gościom, z troski o bezpieczeństwo zwiedzających i zwierząt niedostępne dla gości będą:
- ogródek dziecięcy,
- pawilon zwierząt nocnych,
- chata tygrysa,
- chata niedźwiedzi (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach,
- droga przy wybiegach zwierząt drapieżnych (tam gdzie m.in. karakale, manule, surykatki) do ptaków drapieżnych,
- budynek słoniarni wraz z toaletą się w nim znajdującą (słonie będą widoczne na wybiegu) Najbliższa czynna toaleta znajduje się w restauracji Wioska Afrykańska.

Na szczęście jeśli zrobimy się głodni - będziemy mogli skorzystać z punktów gastronomicznych.

W Starym Zoo, z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, udostępniona zostanie tylko część parkowo-gastronomiczna zoo.

Zdjęcie: Zoo Poznań

nowe zoo poznań zoo stare zoo zoo