Prof. Krzysztof Szydzisz – dyrektor Festiwalu Universitas Cantat

16.05.2022

W dniach od 15 do 21 maja w Wielkopolsce odbędzie się kolejna, jubileuszowa, XV edycja Międzynarodowego Festiwalu Universitas Cantat, podczas którego wystąpią chóry uniwersyteckie z Macedonii Północnej, Czech, Niemiec oraz Polski. W tym roku ich występów będzie można posłuchać nie tylko w Auli UAM, a także na scenach w Murowanej Goślinie, Gnieźnie, Rostarzewie czy Grodzisku Mazowieckim.

Festiwal Universitas Cantat jest chóralnym międzynarodowym świętem. Od 1998 roku, co dwa lata, wydarzenie gromadzi w Poznaniu młodych ludzi zrzeszonych w akademickich chórach z przeróżnych uczelni. Chóry przygotowują m.in. utwory promujące rodzimą muzykę poszczególnych krajów. Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy wykonują wspólnie dzieło polskiego współcześnie żyjącego kompozytora. Zazwyczaj towarzyszy im w tym przedsięwzięciu orkiestra symfoniczna.

O szczegółach tegorocznej edycji wydarzenia opowiedział na naszej antenie prof. Krzysztof Szydzisz - pomysłodawca dyrektor Festiwalu Universitas Cantat.

festiwal universitats cantat krzysztof szydzisz poranny gość