Rok 2023 to zmiana w trendach projektowania domów

Sponsorowany
24.10.2022

Jeśli chodzi o nasze domy, wiele nauczyliśmy się, przeżywając pandemię. Nasze mieszkania są nie tylko sanktuarium odpoczynku i relaksu, ale dla znacznej większości stały się naszymi miejscami pracy i miejscem, gdzie pomagaliśmy w domowej edukacji naszych dzieci. Stały się naszymi siłowniami, studiami jogi i miejscami spędzania wolnego czasu.

W rezultacie oczekujemy teraz więcej od miejsc, w których mieszkamy. Chcemy mądrzejszych, bardziej funkcjonalnych i zorganizowanych domów, które pomieszczą nasze zapracowane życie, ale także będą spokojnymi, pogodnymi przestrzeniami, które pomogą pielęgnować nasze dusze. Z tego powodu dokonywanie właściwych wyborów w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz jest niezbędne do osiągnięcia pożądanego klimatu, który odpowiada każdemu aspektowi naszego życia.

Naturalne i zrównoważone otoczenie

Naturalne materiały i tekstury zyskały popularność w ciągu ostatnich kilku lat i będą ponownie modne w 2023 roku. Otaczanie się drewnem i odcieniami ziemi może poprawić Twoje samopoczucie i pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym. Pomyśl o jasnych kolorach drewna w stylu skandynawskim w połączeniu z organicznymi materiałami, takimi jak trzcina, rattan, len i bawełna, aby wprowadzić równowagę do swojego życia poprzez wystrój wnętrza. Modne są również faktury onyksu, marmuru i granitu. Jeżeli chodzi o trendy w nieruchomościach to na www.ogloszenia24m.pl znajdziesz najnowsze pomysły dotyczące urządzania jak i sprzedaży nieruchomości.

Mniej znaczy więcej

Podstawowa sztuka oczyszczania domu z chaosu i bałaganu w celu stworzenia minimalistycznej atmosfery od dawna jest kluczowym tematem dla pięknych projektów wnętrz - i ta mantra będzie kontynuowana w 2023 roku.

Atmosfera ZEN i rośliny

Odpowiednie rośliny w pomieszczeniach nie tylko sprawią, że Twój dom będzie wyglądał niesamowicie, ale mają też korzyści osobiste, w tym pomagają zredukować stres, poprawiają samopoczucie i jakość powietrza. Podczas gdy figowce i monstery są wciąż popularne, powłóczyste pnącza, bananowce, figowce, paprocie i rośliny kwitnące to trendy na przyszły rok. Nie przesadzaj, istnieje cienka granica pomiędzy stworzeniem bujnej, przyjaznej przystani, a mieszkaniem w szklarni.

Inteligentne meble i wielofunkcyjne przestrzenie

Teraz bardziej niż kiedykolwiek doceniamy potrzebę wyraźnego oddzielenia naszych przestrzeni życiowych od miejsc, w których pracujemy - nawet jeśli są one w jednym miejscu. Oznacza to, że musimy mądrze rozplanować układ naszych domów - większość mieszkań oferuje obecnie dedykowane studia lub biura, a także możliwości elastycznych przestrzeni wielofunkcyjnych. Praca przy stole kuchennym jest nie tylko niewygodna, ale wręcz niekomfortowa.

Popularne okazują się również inteligentne meble lub meble, które można przekształcić lub wykorzystać do wielu celów. Na przykład, jeśli pracujesz w domu, możesz rozważyć składane miejsce pracy, w którym możesz przechowywać laptopa, aby Twoja praca nie była w centrum 24/7, lub przekształcić swój balkon lub pokój słoneczny w małe biuro. Ruchome ściany mogą być również atutem, jeśli zmiana funkcjonalności domu jest dla Ciebie ważna.

Historia pokazała nam, że czasami wydarzenia (takie jak zamknięcia) są poza naszą kontrolą. Ale możemy być zwinni i zdolni do adaptacji, posiadając przestrzenie, które mieszczą wiele aspektów naszego życia.

DELIKATNY DOTYK

W tym samym czasie, gdy obserwujemy zmiękczenie form architektonicznych, wystrój wnętrz i meble również stały się bardziej delikatne i kobiece. Integracja bardziej miękkich elementów wyposażenia, w tym zaokrąglonych, zakrzywionych lub rzeźbionych mebli, może również zrównoważyć odważne, surowe, czyste linie w architekturze Twojego domu.

KOLORUJ

Jeśli chodzi o wybór palety dla Twojego domu, zauważalne jest odejście od szarości i bieli, a skupienie się na cieplejszych, ziemistych kolorach, takich jak kremy, opalenizna i neutralne brązy.

W oczy rzucają się również kolorowe akcenty, przede wszystkim przebłyski zieleni i czerni, które są popularne w łazienkach, kuchniach i pralniach.

Możesz też ozdobić swoje ściany imponującym muralem lub dużym dziełem sztuki, aby naprawdę spersonalizować przestrzeń.