Rok Michała Zielińskiego, wojewody wielkopolskiego

Bartosz Kirchner 1.02.2022

W miniony weekend minął rok odkąd Michał Zieliński pełni funkcję wojewody wielkopolskiego. Pierwsze miesiące pełnienia przez niego urzędu naznaczone były walką z trzecią falą pandemii koronawirusa. W ciągu roku wojewoda odwiedził wszystkie wielkopolskie powiaty. Jak powiedział na antenie Radia Emaus, po objęciu funkcji zaskoczył go ogrom spraw, które trafia do urzędu.


Wśród swoich sukcesów w poprzednim roku wojewoda wymienił m.in. wsparcie dla gminy Wapno. W regionie doświadczonym katastrofą kopalni soli w latach 70. po ponad czterdziestu latach dzięki pieniądzom z Wojewódzkiego Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska oraz Urzędu Marszałkowskiego zostaną opracowane plany na podstawie uda się zabezpieczyć tereny po zapadlisku i dokonać rewitalizacji. Dla Michała Zielińskiego ważnymi osiągnięciami są także dofinansowania dla budów obwodnic Kościana, Rogoźna i Szamotuł oraz zaangażowanie w upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego.

FOT: Biuro Prasowe, Oddział Mediów i Komunikacji Społecznej, Gabinet WojewodyJednym z istotniejszych programów, który koordynuje wojewoda jest Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Jak twierdzi Michał Zieliński, jego popularność w Wielkopolsce rośnie, w 2020 roku dotowano 261 linii, w zeszłym roku było ich 512.
Wśród głównych wyzwań na najbliższy czas wojewoda wskazał w pierwszej kolejności kwestie pandemiczne. Jednocześnie powiedział, że ma nadzieję, że wiosną będziemy bardziej optymistycznie patrzeć przyszłość.

Michał Zieliński wojewoda Zieliński