Rośnie liczba interwencji policji w związku z przemocą w rodzinie

Bartosz Kirchner 11.04.2020

Prezydent Poznania alarmuje, że zgodnie z publikowanymi danymi rośnie liczba interwencji policji w związku z przemocą w rodzinie. Jak powiedział Jacek Jaśkowiak izolacja i zamknięcie powoduje wzrost agresji nawet o 300%. Miasto Poznań ma opracować sposób zgłaszania przypadków przemocy w formie innej niż przez telefon.

Ofiary przemocy, przebywając w domu razem z oprawcą nie zawsze mają możliwość zadzwonienia po pomoc. W Poznaniu ma także powstać obiekt, gdzie w obecnych warunkach takie osoby będą mieć możliwość zamieszkania. Jacek Jaśkowiak stwierdził także, że bardzo ważne jest dla niego, aby dzieci, które wcześniej otrzymywały darmowe obiady dalej miały taką możliwość.

Miasto Poznań dotychczas wydawało dzieciom z rodzin ubogich lub potrzebujących wsparcia około tysiąca posiłków dziennie. Było to robione w taki sposób, aby rówieśnicy nie wiedzieli o tym, że ich koledzy i koleżanki otrzymują taką pomoc. Ponadto prezydent Jaśkowiak powiedział, że jego zastępca na spotkaniu z wojewodą, poprosi o przekazanie władzom centralnym apelu o wydanie stosownych regulacji chroniących najmłodszych w obecnych warunkach, które np. nie pozwalają dzieciom wychodzić z domu.  

FOT: UNSPLASH

agresja dzieci epidemia izolacja Jacek Jaśkowiak koronawirus pomoc przemoc zostan w domu