Rynek Łazarski: Wybierają dach

3.07.2020

Trwają prace przy przebudowie rynku Łazarskiego i choć obecnie roboty toczą się głównie pod ziemią, to właśnie wczoraj przeprowadzono testy membrany, która posłuży do zadaszenia targowiska. To od niej będzie zależał ostateczny efekt wizualny, jak również natężenie światła pod dachem oraz komfort termiczny kupców i ich klientów.   

Zakończono już testy membrany zadaszenia targowiska. Około 3,5 metra nad ziemią zawieszono trzy fragmenty materiału - membrany różnią się gęstością nadruku. Z jednej z nich wykonane zostanie zadaszenie. Decyzja w sprawie wyboru pokrycia dachu zostanie podjęta w oparciu o analizę wielu czynników: estetyka, natężenie światła i odczucie ciepła osób przebywających pod dachem. 

- Prace na rynku Łazarskim postępują i są na bieżąco monitorowane. Inwestycja przebiega planowo. Plac budowy jest bardzo rozległy. To pokazuje, jak wielki potencjał ma rynek Łazarski. Czekamy na efekt finalny, który będzie satysfakcjonujący dla całego Łazarza - zarówno kupców, jak i mieszkańców - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Zdjęcie: poznan.pl

Łazarski membrana poznań remont rynek zadaszenie