Rzeźby z Natury – ciekawa wystawa nad Cybiną

8.05.2021

Instalacja ładująca urządzenia za pomocą siły wiatru, model ziemi służący do zbierania plastikowych nakrętek, drewniane siedlisko dla ptaków i owadów - to wszystko można oglądać do końca sierpnia nad brzegiem rzeki Cybiny. Rzeźby mają pobudzać do refleksji na tematy związane ze środowiskiem i klimatem.

"Rzeźby z Natury" to projekt przygotowany przez Fundację Otwarta Strefa Kultury oraz Pracownię Łazarską na zlecenie Bramy Poznania (ICHOT) i Poznańskiego Centrum Dziedzictwa. Autorem instalacji jest artysta Łukasz Trusewicz. 

Prezentowane prace powstały w nurcie tworzonych przez Łukasza Trusewicza rzeźb społecznych - są otwarte na aktywny udział odbiorców, w tym również zwierząt. Dzięki instalacji "Wiatrak" możliwe jest naładowanie telefonu za pomocą siły wiatru (wiatrak na szczycie napędza prądnicę, która generuje energię). Rzeźba "Habitat" wspiera bioróżnorodność w mieście. Drewniana instalacja wypełniona ściółką i trocinami może stanowić siedliska dla ptaków i owadów. Natomiast "Fałszywy Kulisty Model Ziemi" to instalacja będąca jednocześnie kolektorem plastikowych nakrętek. 

Więcej informacji o wystawie można znaleźć na stronie Bramy Poznania

Zdjęcie: FB Mariusz Wiśniewski

Brama Poznania Instalacja Łukasz Trusiewicz poznań rzeźba