Seniorzy chcą się szczepić przeciw grypie

7.10.2021

W środę, 6 października, ruszyła rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Zainteresowanie było ogromne - zapisy na pierwszą pulę preparatów zostały zakończone jeszcze tego samego dnia. Obecnie realizator programu czeka na kolejną dostawę szczepionek.

Realizator programu, spółka Edictum, dysponuje na razie dopiero pierwszą partią szczepionek. To 800 sztuk preparatu. Już w pierwszym dniu zapisów ta pula została wyczerpana, a rejestracja - zakończona.  

Z chwilą otrzymania kolejnej dostawy informacje o terminie wznowienia rejestracji na szczepienia będzie można uzyskać na stronach internetowych Miasta Poznania, spółki Edictum: www.edictum.pl, oraz pod numerem telefonu do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44 (czynny w godzinach od 7:30 do 20:00).

Miasto zarezerwowało pieniądze na zakup ponad 5 tys. dawek, ale szczepionek na rynku jest bardzo mało i trudno je zdobyć. W dodatku ich cena rośnie - więc finalnie zapewne uda się ich kupić mniej. 

Szczepienia finansuje Miasto Poznań w ramach "Programu profilaktyki zachorowań na grypę sezonową w populacji osób od 60. roku życia zamieszkujących miasto Poznań, na lata 2019-2023".

Źródło: UM POZNAŃ FOT: POZNAN.PL