Sportowe emocje na Golęcinie

24.06.2021

Stadion POSiR przy ul. Warmińskiej w Poznaniu jest przygotowany do zawodów, a uczestnicy 97. Mistrzostw Polski w lekkoatletyce potwierdzają rosnącą formę. Zawody potrwają do soboty, 26 czerwca.

97. PZLA Mistrzostwa Polski odbywają się w roku setnej rocznicy powołania Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki. Za przyznanie decyzji o organizacji imprezy w naszym mieście podziękował władzom PZLA Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta  Poznania.

- To duży zaszczyt, na który Poznań zapracował, modernizując w ostatnich latach infrastrukturę lekkoatletyczną - podkreśla prezydent Solarski.

- Wielu Polaków znajduje się bardzo wysoko na tegorocznych światowych listach wyników - zauważa Tadeusz Osik, wiceprezes PZLA. - Jestem przekonany, że zawody będą na najwyższym poziomie.

Fakt doskonałego przygotowania stadionu potwierdzają zawodnicy - Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Adrianna Szóstak oraz Robert Bryliński, którzy mieli okazję startować na Golęcinie niecałe dwa tygodnie temu podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix. Cała trójka wielkopolskich lekkoatletów przyznaje, że dodatkowym bodźcem do osiągania dobrych wyników na będzie obecność na stadionie najbliższych.

Źródło: UM Poznań

forma golęcin lekkoatletyka Mistrzostwa Polski obiekt Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka sportowy