Strefa parkowania nadal z opłatami

16.03.2020

Poznań w poniedziałek rano wyglądał zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Ruch komunikacyjny był naprawdę niewielki. Stolica Wielkopolski, podobnie jak inne miasta w Polsce i Europie, jest mocno opustoszała.

To pokazuje, że poznaniacy zmobilizowali się po apelach i komunikatach władz lokalnych i krajowych. Z komunikacji miejskiej korzysta również niewiele osób. Nadal są jednak pracownicy, którzy chcąc w sposób bezpieczny dostać się do pracy, przesiadają się do prywatnych samochodów.

Nasuwa się zatem pytanie - czy w czasie koronawirusa, kiedy samochody są bezpieczniejsze niż komunikacja publiczna, nie powinny zostać zawieszone opłaty w strefie płatnego parkowania?  

Dzisiaj podczas konferencji prasowej odniósł się do tego tematu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak - Rozmawiałem na ten temat z prezydentem Warszawy i chcemy zwolnienie z opłat w strefie parkowania koordynować wspólnie z innymi miastami w kraju. Na razie nie mamy zamiaru znosić tych opłat. Ruch samochodów w Poznaniu jest o wiele mniejszy. Dlatego też zabezpieczamy transport zbiorowy. Sporo pracodawców przeszło na tryb zdalny i dlatego nie planujemy znosić opłat za strefę parkowania.

FOT: ZDM POZNAŃ

Jacek Jaśkowiak opłaty pakowanie poznań strefa ZDM