Stulecie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

5.06.2020

Swoje stulecie obchodzi w tym roku polska prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Jutro o godzinie 11.00 w poznańskiej katedrze uroczystą dziękczynną Eucharystię odprawi abp Stanisław Gądecki. Po niej metropolita poznański poświęci zbudowany niedawno Dom Misji, który znajduje się przy domu prowincjalnym oblatów.

W budynku swoje miejsce znajdą biura wsparcia dla misji zagranicznych. Oblaci zapowiadają, że obiekt przyczyni się do pogłębienia współpracy z fundacją Redemptoris Missio. Planują także stworzyć możliwość pomocy dla ubogich z najbliższej okolicy np. poprzez ofertę pomocy prawnej czy medycznej. O tym czego życzyć oblatom na kolejne lata mówił na antenie Radia Emaus ojciec Paweł Zając, prowincjał polskiej prowincji oblatów:


W Polsce działa obecnie 21 wspólnot, w których pracuje prawie 300 oblatów. Ponad 170 przebywa na misjach, m.in. na Madagaskarze, w Turkmenistanie, na Ukrainie czy we Francji. Ponad 30 młodych mężczyzn przygotowuje się do święceń w seminarium zgromadzenia w Obrze. Polska prowincja jest uważana za jedną z największych prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na świecie.

Zdjęcie: OBLACI.PL

100 lat Oblaci