Testy na koronawirusa przy stadionie. Z punktów skorzystali pierwsi pacjenci

24.10.2020

Dzięki staraniom wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, a także dzięki zaangażowaniu Miasta Poznań i Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu, dwa punkty pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zostały uruchomione już w sobotę. Z punktów skorzystali pierwsi pacjenci. Dwa kolejne punkty zostały w sobotę otwarte przy ul. Słowiańskiej i Obornickiej.

Początkowo otwarcie punktów przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu było zaplanowane na poniedziałek, jednak coraz większa liczba zlecanych testów i potrzeby mieszkańców zmobilizowały organizatorów do zmiany terminu. Przy Stadionie Miejskim w Poznaniu pacjenci mają do dyspozycji dwa namioty, w których pobierane są próbki do badania. Jeden namiot przeznaczony jest dla pacjentów zmotoryzowanych, wjeżdża się do niego samochodem, do drugiego zgłaszają się pacjenci piesi.

- Monitorujemy działania punktów pobrań w Wielkopolsce i na bieżąco reagujemy na pojawiające się w tym zakresie potrzeby - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Uruchamiamy kolejne punkty pobrań, a w tych miejscach, gdzie zgłasza się najwięcej pacjentów, staramy się wydłużyć godziny otwarcia.

Dwa punkty przy ulicy Bułgarskiej powstały dzięki współpracy wielkopolskiego NFZ, WOT oraz Miasta Poznań. Namioty postawili żołnierze, którzy wraz z pracownikami Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu wykonywać będą pobrania wymazów.

FOT: Poznan.pl

bułgarska Covid kierowcy piesi poznań punkt poboru punkty test