Tramwaj na Naramowice cieszy się ogromną popularnością

28.04.2022

W sobotę, 23 kwietnia, uruchomiona została cała trasa tramwajowa na Naramowice. Na oddanym do użytku fragmencie kursują tramwaje linii nr 10. W miniony weekend, na Błażeja jeździły dwie dodatkowe linie - turystyczna nr 20 i linia normalna nr 33.

Największą popularnością na trasie cieszą się przystanki Błażeja, Naramowice i Włodarska. W dniu otwarcia nowego odcinka najwięcej pasażerów skorzystało z tramwaju pomiędzy godziną 16.00 a 19.00.  W sobotę i niedzielę trasę od pętli Wilczak do ulicy Błażeja i z powrotem samą linią nr 10 przejechało blisko 16 tysięcy pasażerów. 

- Statystyki z pierwszych dni działania trasy pokazują, jak potrzebna była to inwestycja. Jestem przekonany, że to zainteresowanie nie tylko się utrzyma, ale będzie jeszcze rosło. Tym większa jest nasza determinacja, by tę inwestycję kontynuować. Będziemy robić wszystko, by w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę drugiego etapu łączącego istniejący odcinek z centrum - napisał w mediach społecznościowych prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

O ile w weekend duże zainteresowanie mieszkańców można tłumaczyć efektem nowości, to wysoka frekwencja w poniedziałek, 25 kwietnia, potwierdziła tylko fakt, jak bardzo trasa na Naramowice jest potrzebna mieszkańcom północnych dzielnic Poznania. Tego dnia nowym odcinkiem skorzystało ponad 10 tys. osób, z czego ok. 3 tys. z przystanku Błażeja, który zdecydowanie wysuwa się na najbardziej popularny na nowej trasie. 

FOT: ZTM

linia Naramowice rekord Tramwaj ważna