UKRAINA – POMOC

9.03.2022

Caritas Archidiecezji Poznańskiej wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi uruchomiła 2 marca w pawilonie nr 4 na poznańskich targach centralny punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Mieszkańcy Wielkopolski i instytucje mogą pozostawiać w nim dary dla naszych wschodnich sąsiadów. Punkt  czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-20.00. Wiecej informacji o działalności punktu i pomocy jaką organizuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej mozna znależć tutaj:

https://caritaspoznan.pl/

Miasto Poznań zapewnia mieszkańcom Ukrainy, którzy dotarli do stolicy Wielkopolski skoordynowaną i kompleksową pomoc na miarę możliwości. Więcej informacji o tym jak można pomóc:

https://www.poznan.pl/

https://www.facebook.com/czulypoznan

https://www.poznan.pl/wolontariat

Archidiecezja Poznańska włącza się w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. W budynkach kościelnych działa już ponad 1000 miejsc noclegowych, potrzebujący przybywają też do parafii. W parafiach organizowane są równiez liczne zbiórki darów.

http://archpoznan.pl/pl/pomagamy-uchodzcom

Pogotowie Społeczne zaangażowało się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Zbiórka prowadzona jest przy ul. Ratajczaka 20. Punkt oznaczony ukraińskimi flagami, mieszczący się tuż przy wejściu do Pasażu Apollo, czynny jest codziennie od 8:00 do 20:00. Na miejscu pracuje blisko 40 wolontariuszy, którzy wyrazili chęć pomocy poszkodowanym na Ukrainie oraz organizują punkt zbiórki na Ratajczaka.

https://www.facebook.com/ratajczaka20wsparcierzeczowe/

Zespół Poradni Vinea, działający przy kościele oo. jezuitów w Poznaniu, udzieli bezpłatnego wsparcia osobom dotkniętym skutkami wojny na Ukrainie. W poradni uchodźcy z Ukrainy będą mogli otrzymać zarówno pomoc psychologiczną, jak i duchową.

https://vinea.org.pl/rozwoj/sesje/item/362-psychologiczne-i-duchowe-wsparcie-dla-osob-z-ukrainy

Na Facebooku powstały specjalne grupy, na których można znaleźć szczegółowe informacje na temat pomocy dla mieszkańców Ukrainy

Arena z pomocą czyli informacje co potrzebne jest w Arenie ( na wolontariat można się zgłaszać wolontariat.arena@poznan.uw.gov.pl )
Razem możemy więcej! POZNAŃ

Poznań pomaga Ukrainie/Познань допомагає Україні

PKP Poznań - Wolontariusze dla Ukrainy

Urząd Marszałkowski wspólnie z Bankiem Żywności organizują zbiórkę charytatywną dla osób potrzebujących w Ukrainie i tych, którzy dotarli do Polski.

https://www.umww.pl/pomoc

Port Lotniczy Poznań Ławica zainicjował zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy. Punkt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 po uprzednim kontakcie telefonicznym : +48 669 657 674 i +48 669 667 518.
https://poznanairport.pl/aktualnosci/inne/pomoc-dla-ukrainy/

Zbiórkę darów dla Ukrainy organizuje też Warta Poznań i POSiR Chwiałka

https://posir.poznan.pl/aktualnosci/wspomoz-ukraine-na-chwialce

Fundacja Redemptoris Missio prowadzi zbiórkę środków finansowych na zakup materiałów opatrunkowych i sprzętu medycznego, który trafi do ukraińskich szpitali.

https://redemptorismissio.org/dotacja/pomoc-ukraina/?fbclid=IwAR2V7KqouWGgmB5OiX95SrHfKygggBavddq2_iZgD1bktdB6sWh7MlGnkug

FOT: UNSPLASH

akcje Polska pomoc poznań Ukraina zbiórka