Uruchomiono wyszukiwarkę indywidualnych tablic rejestracyjnych

16.11.2020

Wielu kierowców marzy o spersonalizowaniu swojej tablicy rejestracyjnej. Codziennie do urzędu miasta wpływają wnioski z kolejnymi nazwami wymyślonymi przez właścicieli pojazdów. Teraz dzięki nowemu rozwiązaniu sprawdzenie, czy dana tablica jest dostępna będzie znacznie szybsze i łatwiejsze. Z wyszukiwarki mogą korzystać kierowcy z całego województwa wielkopolskiego.

Indywidualne tablice rejestracyjne cieszą się dużą popularnością, jednak każdą nazwę z wybranym wyróżnikiem województwa (P0-P9) można wykorzystać jednokrotnie, a zainteresowanych umieszczeniem identycznego napisu na samochodzie bywa wielu. Najczęściej jest to własne imię lub nazwa firmy. 

Do tej pory dostępność wymarzonej tablicy można było sprawdzić dzwoniąc do urzędu, pisząc pismo lub osobiście odwiedzając Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miasta Poznania, czy też dane starostwo na terenie województwa wielkopolskiego. Teraz dostępności indywidualnej tablicy można zweryfikować korzystając z wyszukiwarki na stronie Miasta Poznania.

Z rozwiązania może skorzystać każdy zainteresowany zarejestrowaniem pojazdu samochodowego na terenie Wielkopolski. Na stronie znajduje się wyszukiwarka, instrukcja obsługi, w tym opis dopuszczalnych wariantów w nazwie tablicy.

Wyszukiwarka umożliwia sprawdzenie dostępności wybranej nazwy lub wybrania innej spośród propozycji wymienionych w wynikach wyszukiwania. Informacje są wyświetlane w czasie rzeczywistym. Gwarantuje to, że w danej chwili wyróżnik tablicy jest dostępny. Trzeba jednak pamiętać, że weryfikacja dostępności nie jest powiązana z rezerwacją nazwy. Po otrzymaniu pozytywnej informacji, warto od razu udać się do urzędu lub starostwa i złożyć wniosek o rejestrację.

Wyszukiwarka jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, które korzysta bezpośrednio z dostępu do systemu informatycznego wykorzystywanego w Wydziale Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych UMP.

FOT: UNSPLASH

gdzie szukać jak nazwać moja tablica nazwa poznań tablica tablica rejestracyjna wielkopolska własna tablica